Školení řidičů

Školení řidičů profesní platné od 1.4.2008 z.č.374/2007 Sb.

Řidiči, kteří řídí motorové vozidlo sk. C, C+E - C1, C1+E nebo D, D+E - D1, D1+E jsou povinni mít u sebe průkaz profesní způsobilosti řidiče. Mohou jej získat na základě vstupního školení ve školícím středisku v rozsahu 140 hodin a složením zkoušky na obecním úřadě s rozšířenou působností.

Řidiči, kteří jsou držiteli - průkazu profesní způsobilosti řidiče, jsou povinni se zúčastnit školení ve školícím středisku a to - jednou ročně 7 hodin. V celkovém rozsahu 35 hodin do konce pátého roku. Pokud řidič splní školení v rozsahu 35 hodin, může požádat o výměnu průkazu profesní způsobilosti řidiče. Jestliže se držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče nezúčastní 7 hodinových ročních školení v rozsahu 35 hodin, nemá nárok na výměnu profesního osvědčení řidiče.

Jak se na školení přihlásit:

  • přihlásit se musíte 7 dní dopředu !!!
  • elektronická přihláška on-line
  • telefonicky: SMS na 773 869 694, kde uvedete - jméno, příjmení a datum narození (budete tel. kontaktováni)
  • osobně na adrese Kyselovská 84 Slavonín Olomouc po 19.hod.

 

Školení řidičů referentů: z.č.309/2006 Sb.

Toto školení se týká všech zaměstnanců, kteří řídí motorové vozidlo, jak firemní tak soukromé při plnění pracovních úkolů.

 

Školení řidičů z povolání do 3500 kg: z.č.111/1994 Sb.

Toto školení je pro řidiče, kteří řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení vozidla druhem sjednané práce. Dopravce, který provozuje dopravu a je zároveň řidičem motorového vozidla.